Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuálně dnes - informace

Aktuálně dnes 

22.7.2021

 Včera proběhlo fajn odpoledne s opékáním buřtů s rodinami , fotografie najdete v sekci fotogaleriehttps://ustav-tremosna.estranky.cz/fotoalbum/21.7.2021-opekani-burtu-s-harmonikou/

 

28.6.2021

Přátelé a blízcí našich klientů, po poradě se všemi kolegy a po proběhlém očkování druhou dávkou proti Covid-19 všech našich klientů jsem se rozhodla rozvolnit režim návštěv od 1.7.2021 a to takto:

 

 • Není již nutné se objednávat na čas
 • Není nutné chodit vyhrazeným koridorem bočním vchodem
 • Není nutné se zdržovat za zástěnou návštěvní místnosti
 • Je možné donést klientům i něco dobrého
 • Čas je neomezený, ale tak, aby nenarušoval provoz, stravování apod. vždy případně budete upozorněny personálem

 

je potřeba dodržovat následující:

 

 • Selský rozum – myslet na křehkost našich klientů a lidí, kteří se o ně starají
 • Návštěvy vcházejí hlavním vchodem po zazvonění na recepční, následně se hlásí na recepci-nahlásí jméno, telefon či email, příbuzenský vztah, k jakému klientovi, a případně zdali je návštěvník po prodělaném Covid případně očkování a kolika dávkami
 • Pokud návštěva bude uvnitř budovy, je možné na pokoji, a to vždy s nasazeným respirátorem, toalety lze využít pouze v přízemí v návštěvní místnosti
 • Pokud bude návštěva v prostorách zahrady je možné bez respirátoru
 • max.6 osob na návštěvu jednoho klienta
 • děti uvnitř budovy respirátor též nasazený, venku možno bez respirátoru pokud je dítě zdravé

Co se týká dětí, které, předpokládám neprodělaly očkování, prosím zvažte riziko a v případě příznaků jakéhokoliv možného onemocnění, raději návštěvu přesuňte na jiný termín.

V případě že, zdr.sestra posoudí , že zdr. stav navštěvujících není vyhovující, má povinnost návštěvu nepovolit !!!!!!!

 

V Třemošné dne: 28.6.2021                                                                                                                            Kubíková Linda

                                                                                                                                                                         Ředitelka ústavu   

 

                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                         

 

 

17.6.2021

Dnes proběhlo zaočkování klientů druhou dávkou očkovací látkou proti  onemocnění Covid -19. Dnešek bude s klidovým režimem a budeme doufat , že všichni klienti budou bez reakce. Po uplynutí cca 10 dní zde zveřejním aktualizovaný postup pro návštěvy našich klientů.

Kubíková Linda - ředitelka ústavu

7.5.2021

6.5.2021 proběhlo očkování první vakcínou Pfizer u většiny klientů a zaměstnanců našeho ústavu. Všichni klienti očkování zvládli bez následných komplikací. Termín dalšího očkování (druhá dávka) proběhne 17.6.2021 opět zde v prostorách ústavu pod opětovným dozorem lékaře z očkovacího mobilního týmu, ale i s účastí naší praktické lékařky.

 

22.4.2021

Po včerejší komunikaci s ředitelkou mobilního očkovacího týmu jsme se dozvěděli, že očkování našich klientů by mělo proběhnout v prvním týdnu v květnu, kdy očkovací tým přijede klienty zaočkovat do prostor ústavu. V případě  dotazů mě neváhejte kontaktovat emailem kubikova@ustav-tremosna.cz či na tel.čísle 731 08 72 89 

Kubíková Linda - ředitelka ústavu

13.4.2021

Aktuální informace:

Stále čekáme na proočkování proti Covid-19, našich klientů. Situaci neustále řešíme s mobilním očkovacím týmem z Konstantinových lázní, pod který náš ústav spadá. Informace od Plzeňského kraje jsou takové, že jsme opravdu odkázáni na zaočkování mobilním týmem. V momentě, kdy budou naši klienti zočkování bude možné uvažovat i o rozvolnění průběhu návštěv. Zatím jako prioritu považuji ochránit klienty před možným znovu nakažením, a proto nadále zůstáváme v režimu bezkontaktních návštěv.

Děkuji za pochopení Kubíková Linda -ředitelka ústavu

 

29.3.2021

SČÍTÁNÍ LIDU 2021

 

Vzhledem k množícím se dotazům ze strany příbuzných našich klientů ohledně Sčítání lidu 2021 a to dotazu "Kdo vyplní formulář?" Abychom předešli Vaší nejistotě...

Sčítání lidu je povinné pro všechny obyvatele České republiky. Za Vaše blízké můžete formulář vyplnit on-line, případně po skončení on-line možnosti, vyplnit formulář, který získáte na úřadech či na pobočkách České pošty.Sociální pracovnice ani jiný zaměstnanec našeho zařízení nebude za naše klienty sčítací formulář vyplňovat, proto doporučuji využít možnost on-line, která byla prodloužena do 9.4.2021.

Děkuji za pochopení Linda Kubíková – ředitelka ústavu

 

22.3.2021

Přátelé je nejspíše očekáváno nějaké možné rozvolnění a umožnění kontaktních návštěv v naší zahradě příp. v  návštěvní místnosti pokud jste zaočkování, či jste prodělali Covid-19 v proběhlých 90 dnech. Celou situaci vnímám a vnímám i dotazy, ale přesto zůstaneme stále velmi obezřetní. Naši klienti stále nejsou naočkováni-vakcína není, velmi intenzivně komunikujeme s očkovacím centrem Konstatinovy lázně, s praktickou lékařkou Mudr.Cinertovou a vyčkáváme, připraveni.

S přihlédnutím na velké riziko, mnohdy složitou spolupráci při bezpečném dodržení nošení ochranných pomůcek-kdy naši klienti vzhledem k dg. nemohou dodržet správné nasazení a použití respirátorů stále zůstaneme u návštěv bezkontaktních, v režimu objednávání na smluvené časy(a to po předchozí telefonické domluvě a objednání se u zdr.sestry na tel. 725 885 441, v časech 10 hod,11 hod, 13 hod, 14 hod, 15 hod a to pouze na 30 min.)

 

Samozřejmě je  možné donést Vašim blízkým balíček. Je potřeba jej zabalit tak, aby mohl být dezinfikován postřikovou dezinfekcí z tohoto důvodu není vhodné donášet čerstvé potraviny jako moučníky, čerstvé ovoce apod. Ostatní donesené věci projdou postřikovou dezinfekcí (proto prosím nejlépe igelitový, neprodyšný obal) a následně vyvíječem ozónu.

Děkuji za respektování Linda Kubíková-ředitelka ústavu

 

 

1.3.2021

 

Jistě jste všichni zaznamenali velmi napjatou situaci, která zasáhla, více či méně každého z nás. A proto jsem přesvědčena, že při zachování všech bezpečnostních opatření je důležité nadále udržet možnost návštěv (a to tedy stále v režimu „barierovém“-tzn.za zástěnou v návštěvní místnosti).

Považujeme za důležité klienty neizolovat, udržovat je v dobrém psychickém stavu a o to se tady všichni snažíme.

Vzhledem k vládnímu nařízení (nouzový stav) o zákazu migrace mezi okresy z něhož vyplívá pro některé z Vás nemožnost navštívit své blízké, je vytvořen formulář-potvrzení, které Vám po domluvě zašle sociální pracovnice příp. vrchní sestra formou emailu.

Doporučuji mít i předvyplněné „čestné prohlášení  Cestne_prohlaseni___vzor-uzavřené okresy.pdf

I přes to, že dny budou slunečnější a teplejší, budou vybízet k návštěvám probíhajícím v zahradě, toto není možné povolit, a to z důvodů:

-Není možné zajistit 100% nošení respirátorů po celou dobu návštěvy.

-Klienti nejsou stále naočkování.

-Všichni slyšíme o různých mutacích.

-Není možné uskutečnit návštěvu na delší čas a zamezit tak, možnému potkávání se s ostatními příbuznými ostatních klientů.

-Dle vládního nařízení je povinnost, klienta po takové vycházce izolovat na 72 hod, což je pro klienty velmi stresující.

Nadále zůstaneme v režimu objednaných návštěv u sester na telefonním čísle 725 885 441) a v režimu využití návštěvní místnosti se zástěnou možných videohovorů a předávání balíčků dle informací viz níže.

 

Věřte, že prioritou je ochrana klientů a následně těch, kteří se o ně starají, a proto je nutné dodržet režim, který je již nastaven…děkuji za pochopení Kubíková Linda-ředitelka ústavu

 

 

 

15.2.2021

Aktuálně máme ještě dvě volná místa, v případě zájmu o využití naší pobytové služby telefonicky kontaktujte sociální pracovnici (725 885 340 ).

Aktuální informace:

Od minulého týdne začalo očkování proti Covid-19 našich zaměstnanců, ti kteří očkování prodělali jsou již zapsáni pro očkování druhou dávkou a to v první polovině března. Očkování z řad klientů je stále v jednání z důvodu odstupu po prodělaném onemocnění-nicméně probíhá velmi úzká spolupráce s Očkovací mobilní jednotkou z Konstantinových lázní a jakmile bude vhodný čas i naši klienti budou očkováni. Prozatím nadále pracujeme ve zvýšeném dezinfekčním režimu, s využitím všech ochranných pomůcek. Naši klienti mají dobrou náladu, probíhá intenzivní rehabilitace, ergoterapie. Dny začínají být veselejší, společně se těšíme na oteplení a možnost využít zahrady. 

Návštěvy pokračují nadále v bezkontaktním režimu....

Po předchozí telefonické domluvě a objednání se u zdr.sestry na tel. 725 885 441, v časech 10 hod,11hod, 13 hod, 14 hod, 15hod a to pouze na 30 min.

Po příjezdu k Ústavu kontaktujte zdr.sestru telefonicky a do areálu vstupujte postranní branou vlevo, není možné vjíždět autem. Vyhýbejte se kontaktu s personálem a ostatními klienty. V době návštěv není možné využít WC. Návštěva bude umožněna vždy pouze na 30 min, poté musí dojít k dezinfekci prostor a připravit místnost pro další návštěvníky-vyvíječ ozónu se spouští automaticky. Při odchodu vždy telefonicky kontaktujte zdr.sestru.

 

Je možné donést balíček pro Vaše blízké. Balíček je potřeba zabalit tak, aby mohl být dezinfikován postřikovou dezinfekcí z tohoto důvodu není vhodné donášet čerstvé potraviny jako moučníky, čerstvé ovoce apod. Ostatní donesené věci projdou postřikovou dezinfekcí (proto prosím nejlépe igelitový, neprodyšný obal) a následně vyvíječem ozónu.

                                                                                                                    

 V Třemošné 15.2.2021                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Kubíková Linda

                                                                                                                                                      Ředitelka ústavu

 

 

 

 

 

2.2.2021

Po vyčerpávajících dvou měsících, kdy jsme čelili promořování Covid-19 v řadách klientů i nás samotných se zdá, že jsme z nejhoršího venku. Vzhledem k náročnému období, bych ráda umožnila opět bezkontaktní návštěvy v režimu, na který jste byli zvyklí a to: návštěvy umožníme pouze bezkontaktně-tzn. v místnosti se zástěnou. Po předchozí telefonické domluvě a objednání se u zdr.sestry na tel. 725 885 441, v časech 10 hod,11hod, 13 hod, 14 hod, 15hod a to pouze na 30 min.

 Po příjezdu k Ústavu kontaktujte zdr.sestru telefonicky a do areálu vstupujte postranní branou vlevo, není možné vjíždět autem. Vyhýbejte se kontaktu s personálem a ostatními klienty. V době návštěv není možné využít WC. Návštěva bude umožněna vždy pouze na 30 min, poté musí dojít k dezinfekci prostor a připravit místnost pro další návštěvníky-vyvíječ ozónu se spouští automaticky. Při odchodu vždy telefonicky kontaktujte zdr.sestru.

 

Je možné donést balíček pro Vaše blízké. Balíček je potřeba zabalit tak, aby mohl být dezinfikován postřikovou dezinfekcí z tohoto důvodu není vhodné donášet čerstvé potraviny jako moučníky, čerstvé ovoce apod. Ostatní donesené věci projdou postřikovou dezinfekcí (proto prosím nejlépe igelitový, neprodyšný obal) a následně vyvíječem ozónu.

 

 Pro aktuální informace sledujte web, případně jsme Vám k dispozici na emailu příp.na tel. čísle 725 885 441 nebo 731 08 72 89.

 

 

 

 V Třemošné dne: 2.2.2021                                                                     Kubíková Linda, ředitelka ústavu 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DNES MÁME VOLNÁ MÍSTA !!!

 

received_1342744072595747.jpeg

Zájemci o bližší informace ohledně možného přijetí se prosím obracejte na sociální pracovnici Hanu Šneidrovou na tel: 725 885 340, email: s.pracovnik@ustav-tremosna.cz .  Víme, že při současné virové situaci je nový nástup do našeho zařízení problematický, přesto se na nás obracejte, vysvětlíme detaily možného přijetí.  V současnosti je možné okamžité přijetí.  Těšíme se na Vás. 

heart

 

received_542980109699539.jpeg received_551617045482442.jpeg received_238211443963532.jpeg img_20200410_143858_dro.jpg 117903626_303222200989415_1273045572125673107_n.jpg 

118004212_304535467280916_1611262179904568571_n.jpg120780993_614392625921614_6352614315384896952_n.jpg

 

 

Chcete-li pomoci využijte transparentní účet NADACE DIANA, pošli pomoc dál   123-1064920257/0100 . Kliknutím na uvedené číslo účtu alespoň zjistíte jak na tom jsme. Zároveň uvidíte  jak lidé pomáhají. Nadace podporuje zejména nemajetné klienty našeho ústavu s nedostatečnou výší důchodu. I stovka dvě pomůže.

 

V případě dalšího zájmu, či zájmu o umístění přejděte do sekce:    "Pro žadatele"

 

V případě, že chcete aby Vás kontaktovala naše sociální pracovnice zadejte požadavek do komentáře níže:

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Václav Böhm - Poděkování

6. 2. 2021 12:25

Chtěl bych Vám touto cestou všem poděkovat za příkladnou péči o všechny Vaše klienty a hlavně za mojí maminku paní Olgu Böhmovou, která byla ve Vašem Ústavu pro seniory v Třemošné více jak jeden rok. Zvláště v této nelehké době ať epidemiologické, tak i ekonomické zvládáte chod Vašeho Ústavu a péči o klienty na vysoké úrovni. Ještě jednou velké poděkování i za mojí maminku, která bohužel již není mezi námi.
S úctou Václav Böhm

Kubíková Linda - Re: Poděkování

1. 3. 2021 11:03

Vážený pane Böhme,
jménem všech zaměstnanců Vám velice děkuji za milá slova.

Daniela Jakubcová - Žádost o rozhovor, nebo schůzku

12. 12. 2020 8:42

Dobrý den paní Šneidrová,
chtěla bych s Vámi mluvit o podmínkách přijetí mého tatínka, buď telefonicky, nebo ještě raději pokud byste mě mohla přijmou k osobnímu pohovoru. Děkuji D. Jakubcová
Tel. 607950534
mail: dankajakubcova@seznam.cz